WYCIECZKA AUTOKAROWA

SŁOWACJA – TATRY WYSOKIE – ZWIEDZANIE LODOWEJ ŚWIĄTYNI

termin: 15.02.2020 cena: 110 zł/osoby


 


Ramowy program wycieczki:

Zbiórka uczestników o godz. 5.45 na dolnej płycie dworca PKS w Bielsku-Białej, wyjazd autokaru o godz.6.00.

Przejazd na Słowację (czas przejazdu ok. 4 godz.) do Smokovca – uzdrowiska położonego u stóp Sławkowskiego Wierchu w Tatrach Wysokich.

Wyjazd kolejką linowo – terenową na Hrebieniok na wys.1285 m npm.

Zwiedzanie Tatrzańskiej Lodowej Świątyni – jednej z największych zimowych atrakcji Tatr Słowackich ( zwiedzanie bez opłaty).

Zjazd kolejką. Czas wolny w Smokovcu.

Przejazd do Szczyrbskiego Plesa – znanej miejscowości turystycznej i ośrodka sportów zimowych położonej na wys.1340 m npm.

Spacer nad Szczyrbskie Jezioro – zimowa panorama Tatr Wysokich.

Przejazd do Bielska-Białej na ok. 20.00.


 

cena obejmuje:

  • transport autokarem turystycznym,
  • opieka pilota, zwiedzanie z pilotem
  • ubezpieczenie KL ( 10.000 euro) i NNW (15.000)+choroby przewlekłe

  •  

INFO:konieczny ważny dowód osobisty lub paszport, również dla dzieci. Zalecamy posiadanie karty EKUZ. Waluta – euro. 

Uwaga: WYJAZD KOLEJKĄ NA HREBIENIOK PŁATNY WE WŁASNYM ZAKRESIE W CENIE 11 EURO/OS.DOROSŁA, DZIECI 6-12 lat i SENIORZY 9 euro/OS., DZIECI DO 6 LAT 8 EURO/OS.

 


 

LODOWA ŚWIĄTYNIA NA HREBIENIOKU – ta wyjątkowa atrakcja turystyczna znajduje się na Hrebienioku na wys. 1285 m npm , położonym nad uzdrowiskiem słowackim Smokoviec, na który wyjeżdża się kolejką linowo-terenową.

Co będzie w tym sezonie?  Inspiracja Katedrą Notre Dame w Paryżu Lodowa Świątynia nie jest obiektem sakralnym.

Odwiedź pokryty śniegiem Hrebienok i poczuj magiczną atmosferę TATRZAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI LODOWEJ. Piękno wykute w lodzie będzie można podziwiać na Hrebienku już od 22 listopada 2019. Przy tworzeniu arcydzieła wzięło udział 18 rzeźbiarzy z Litwy, Niemiec, Polski, Czech i Słowacji. Głównym budowniczym ponownie został Adam Bakoš. Do zbudowania świątyni wykorzystano aż 1880 bloków lodu, o łącznej masie ponad 225 ton. Świątynia lodowa umieszczona jest pod kopułą o średnicy 25 m, a najwyższy punkt kopuły osiąga wysokość 11,5 m

Tegorocznym tematem przewodnim tej pięknej i okazałej świątyni lodowej jest Katedra Notre-Dame, nazywana także Katedrą Marii Panny w Paryżu. Katedra została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zbudowana w stylu gotyckim straciła jednak swój urok po pożarze 15 kwietnia 2019 r.  Tatrzańska Świątynia Lodowa będzie odzwierciedlać wspaniałą zachodnią fasadę, na której znajdują się trzy główne wejścia, nad wejściem środkowym dominuje witraż w kształcie rozety. Nad głównymi wejściami znajdują się dwie przednie wieże służące jako dzwonnice.

© Copyright 2017 BESKiD-ACTiVE powered by Alion.pl
Opublikowane na stronie oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.