JARMARK BOŻONARODZENIOWY w OŁOMUŃCU – CZECHY

TERMIN : 07.12.2019 sobota

CENA : 110 ZŁ/OSOBYRAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Wyjazd z Bielska-Białej ( dolna płyta PKS) o godz. 7.00. wyjazd ze Skoczowa o 7.20 (Stare Targowisko), z Cieszyna 7.45 (stacja paliw ORLEN ul. Filasiewicza ) . Przejazd przez Cieszyn do Czech.

Przejazd do Ołomuńca – 2 godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem min. barokowe fontanny, ratusz z zegarem astronomicznym, Kolumna Św. Trójcy, gotycka Katedra Św. Wacława, Kaplica Św. Jana Sarkandra, Pałac Biskupi.

Czas wolny – spacer po tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym w zabytkowym centrum miasta – tu znajdziesz miasteczko ponczowe gdzie serwowane są różne rodzaje smakowitego ponczu, wina norymberskiego, piwa, tu kupisz znane z charakterystycznego smaku i zapach serki ołomunieckie, grzane kiełbaski oraz lokalne wyroby cukiernicze, ozdoby świąteczne i prezenty.

Wyjazd z Ołomuńca ok. 17.00. Powrót przez Cieszyn, Skoczów do Bielska-Białej na ok. 19.00.


 

CENA OBEJMUJE:

  • transport autokarem turystycznym (klimatyzacja, siedzenia regulowane),

  • usługi pilota

  • zwiedzanie  Ołomuńca z przewodnikiem

  • ubezpieczenie KL i NNW + choroby przewlekłe

  •  


     

CENA NIE OBEJMUJE:

wyżywienia, ewentualnych wstępów do zwiedzanych obiektów ok.80 KC Zamek Biskupi.

INFO:

wyjazd możliwy na ważny dowód osobisty lub paszport, również dla dzieci. Waluta – korona czeska. Zabierz wygodne obuwie i ciepłe ubranie – będziesz cały dzień na świeżym powietrzu.


 

Ołomuniec należał zawsze do najbardziej znaczących miast królestwa czeskiego. Dzięki swojemu położeniu, uniwersytetowi, duchowym i kulturowym tradycjom przez długie stulecia stanowił naturalne centrum Moraw. Centrum zabytkowe Ołomuńca, któremu przewodzi Kolumna Przenajświętszej Trójcy wpisana do rejestru UNESCO , jest drugim po Pradze najważniejszym obiektem chronionym w Republice Czeskiej.

Tradycyjny jarmark odbywa się w zabytkowym centrum miasta. Każdy, kto wybiera się na ołomuniecki jarmark świąteczny, a zwłaszcza do „miasteczka ponczowego” na Górnym Rynku, skosztować może wina i ponczu i różnymi przyprawami, słodkiego i gorzkiego, wzbogaconego rumem, cherry brandy czy pomarańczą. Jarmarkowi towarzyszą oczywiście wydarzenia kulturalne.


 

© Copyright 2017 BESKiD-ACTiVE powered by Alion.pl
Opublikowane na stronie oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.