JARMARK BOŻONARODZENIOWY w OŁOMUŃCU

  WYCIECZKA AUTOKAROWA 1 DNIOWA

  zwiedzanie : ŚWIĘTY KOPECZEK I OŁOMUNIEC

 

termin : 09.12.2018 r. sobota

cena : 110 zł/osoby

cena nie obejmuje: ewentualnych wstępów do zwiedzanych obiektów: Pałac Biskupi ok. 100 KC.

INFO: wyjazd możliwy na ważny dowód osobisty lub paszport. Waluta – korona czeska. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych dopłata ok. 6 zł/os. Zabierz wygodne obuwie i ciepłe ubranie – będziesz cały dzień na świeżym powietrzu.

CENA OBEJMUJE:

  • transport autokarem turystycznym (klimatyzacja, siedzenia regulowane),

  • usługi pilota zwiedzanie Św. Kopeczka i Ołomuńca z przewodnikiem

  • ubezpieczenie KL (10.000 euro ) i NNW(15.000 pln)

 

 


RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Wyjazd z Bielska-Białej ( dolna płyta PKS) o godz. 7.00. wyjazd ze Skoczowa o 7.20 (Stare Targowisko), z Cieszyna 7.45 (stacja paliw ORLEN ul. Filasiewicza ) . Przejazd przez Cieszyn do Czech na Święty Kopeczek -zwiedzanie Świętego Wzgórza z Sanktuarium NMP.

Przejazd do Ołomuńca – 2 godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem min. barokowe fontanny, ratusz z zegarem astronomicznym, Kolumna Św. Trójcy, gotycka Katedra Św. Wacława, Kaplica Św. Jana Sarkandra, Pałac Biskupi.

Czas wolny – spacer po tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym w zabytkowym centrum miasta – tu znajdziesz miasteczko ponczowe gdzie serwowane są różne rodzaje smakowitego ponczu, wina norymberskiego, piwa, tu kupisz znane z charakterystycznego smaku i zapach serki ołomunieckie, grzane kiełbaski oraz lokalne wyroby cukiernicze, ozdoby świąteczne i prezenty.

Wyjazd z Ołomuńca ok. 18.00. Powrót przez Cieszyn, Skoczów do Bielska-Białej na ok. 20.00.


 


INFORMACJE O ŚW. KOPECZKU , OŁOMUŃCU I JARMARKU

Święte Wzgórze – Ok. 8 km na północny wschód od centrum Ołomuńca leży Svaty Kopecek Wznosi się ono na wys. 382 m n.p.m. i zwieńczone jest widoczną z daleka jasną bryłą barokowego kościoła. To jedno z najważniejszych czeskich miejsc pielgrzymkowych, Sanktuarium Najświętszej Marii Panny, ale także wspaniały zabytek barkowej architektury i sztuki.

Ołomuniec należał zawsze do najbardziej znaczących miast królestwa czeskiego. Dzięki swojemu położeniu, uniwersytetowi, duchowym i kulturowym tradycjom przez długie stulecia stanowił naturalne centrum Moraw. Centrum zabytkowe Ołomuńca, któremu przewodzi Kolumna Przenajświętszej Trójcy wpisana do rejestru UNESCO , jest drugim po Pradze najważniejszym obiektem chronionym w Republice Czeskiej.

Tradycyjny jarmark odbywa się w zabytkowym centrum miasta. Każdy, kto wybiera się na ołomuniecki jarmark świąteczny, a zwłaszcza do „miasteczka ponczowego” na Górnym Rynku, skosztować może wina i ponczu i różnymi przyprawami, słodkiego i gorzkiego, wzbogaconego rumem, cherry brandy czy pomarańczą. Jarmarkowi towarzyszą oczywiście wydarzenia kulturalne.

 
Co warto kupić: poncz (rozgrzewa i smakuje), serki ołomunieckie (mają intensywny smak i zapach mocniejszy od francuskich „śmierdziuchów, a tylko 1% tłuszczu), pamiątki świateczne, foremki do ciasteczek świątecznych (ciekawe wzory).

 

© Copyright 2017 BESKiD-ACTiVE powered by Alion.pl
Opublikowane na stronie oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.