CHORWACJA POD NIEBEM DALMACJI – POBYT+OBJAZD

TERMIN 9-21.09.2022          CENA 2220 ZŁ/OS.

Wycieczka w niezwykle dogodny sposób łączy wypoczynek w Orebiću malowniczej, przepięknie położonej miejscowości, naprzeciw wyspy Korćula, ze zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc w okolicy. Zwiedzimy Dubrownik jedno z najpiękniejszych chorwackich miast, będziemy mogli wspiąć się na mury obronne skąd rozciąga się prześliczny widok na Stare Miasto i otaczające je morze. Udamy się do Bośni i Hercegowiny, odwiedzimy Medjugorje największy i najbardziej znany ośrodek kultu maryjnego na Bałkanach, Mostar urocze miasteczko nad Naretwą, z prześlicznym Starym Mostem, symbolem miasta a także zobaczymy kawałek raju na ziemi Wodospady Kravica. Objedziemy półwysep Peljesac, aby odkryć jego uroki i rozkoszować się pięknem natury.


 

ZAKWATEROWANIE : Kompleks wakacyjny RADIĆ w Orebiću
fantastycznie położony przy samej plaży, z której rozciąga się malowniczy widok na wyspę Korczula. Obiekt posiada restaurację. Najbliższy sklep ok 500 m.
Malownicza lokalizacja, ładne plaże, bliskość krystalicznie czystego morza zachęcają do przyjazdu tutaj turystów szukających udanego wypoczynku na łonie natury. Ocena obiektu: 3 słoneczka dobry, średniej klasy turystycznej
Orebić to malownicza miejscowość przepięknie położona w Dalmacji, w południowozachodniej części półwyspu Pelješac u stóp góry Śv. Ilija, która chroni przed niepogodą i przyczynia się do tego, że jest tutaj bardziej słonecznie.
Widoki w okolicy są niesamowite. Palmy, cytrusy, drzewa figowe, gaje oliwne, winnice, skalne zatoczki, a w oddali Korcula i pobliskie wysepki. Po prostu bajka. Są tutaj również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.
Można pływać, surfować, jeździć na nartach wodnych, żeglować i nurkować. Latem odbywają się w mieście imprezy folklorystyczne i wieczory dalmatyńskie. Dodatkową atrakcją jest dogodne połączenie promowe z wyspą Korčulą, gdzie można łatwo i szybko dotrzeć promem (ok. 15 min)

Pokoje 2 osobowe z możliwością 1lub 2 dostawek, skromnie lecz praktycznie i funkcjonalnie urządzone. Wszystkie posiadają łazienkę, balkon, sufitowy wentylator
.


WYŻYWIENIE: 2 x dziennie (HB+):śniadania: kontynentalne ze wzmocnieniem w postaci serwowanej część słona (tzw. wędliny,ser itp.) serwowana, część słodka bufet (muesli, pieczywo, masło, dżem, mleko itd.),obiadokolacje serwowane: pierwsze danie zupa, drugie danie, deser (ciastko, lody lub owoc). Do posiłku serwowany jest jeden napój/1 osobę do wyboru 0,2 l wina lub 0,3 l piwa lub 0,2 l soku/napoju owocowego. Woda dostępna bez ograniczeń

RAMOWY PROGRAM ZWIEDZANIA:
1 DZIEŃ: wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez w kierunku Chorwacji.

2 DZIEŃ: przyjazd na miejsce w godz. wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

311 DZIEŃ: plażowanie, wypoczynek, realizacja programowych wycieczek

12 DZIEŃ: śniadanie, opuszczenie pokoi (do godz. 9.00), czas wolny, wyjazd w drogę powrotną w godzinach
popołudniowych.

13 DZIEŃ: przyjazd do Polski w godzinach południowych.


DUBROWNIK jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji. To średniowieczne miasto jest skarbnicą historii i sztuki. Zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, jako jedyny w swoim rodzaju zachowany w całości historyczny kompleks miejski. Słynne dubrownickie obronne mury miejskie, po których można spacerować są najlepiej zachowanym ufortyfikowaniem w Europie. Opasają doskonale zachowany kompleks zabudowań prywatnych i sakralnych, ilustrujących bogate dzieje miasta, założonego w VII wieku. Opłata za zwiedzanie murów miejskich ok. 100
kun/os.

MEDJUGORJE, MOSTAR I WODOSPADY KRAVICE
Medjugorje jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc docelowych pielgrzymek całego katolickiego świata, przyciągającym do tych okolic miliony pielgrzymów i turystów. Miejsce cudownych objawień Matki Boskiej Gospy, a także miejsce cudownych uzdrowień. Mostar miasto położone u podnóża gór Veleż, Hum i Czabulje, w dolinie malowniczej rzeki Neretwy. Przez wieki Mostar znajdował sie na skrzyżowaniu różnych cywilizacji i każda z nich odcisnęła na nim swoje piętno. W tym urokliwym mieście i jego najbliższej okolicy znajdują się jedyne w swoim rodzaju obiekty dziedzictwa kulturowohistorycznego, świadczące o istnieniu życia na tych terenach już w czasach prehistorycznych. Wodospady Kravica jedna z wielu wyjątkowych atrakcji przyrodniczych Bośni i Hercegowiny.
Naturalne wodospady Kravica to doskonałe miejsce wypoczynku w letnie upały (wstęp płatny ok. 10€).

Uwaga: W przypadku niemożliwości zrealizowania w/w wymienionej wycieczki do Medjugore z powodu np. obowiązkowej kwarantanny /covid 19/ realizujemy całodniową wycieczkę dookoła Korculi.

OBJAZD PO PÓŁWYSPIE PELJESAC LOVISTE

Loviste to romantyczne dalmatyńskie miasteczko położone na najdalej wysuniętym cyplu półwyspu Pelješac ok. 12 km od Orebica. Rozciąga się stamtąd przepiękny widok na wyspę Korčula i wyspę Hvar. Dawniej tereny te zamieszkane były przez latarników, którzy za pomocą ognisk uprzedzali żaglowce o pobliskich skałach. Dzięki położeniu w zatoce morze jest tu cieplejsze i spokojniejsze niż w innych rejonach półwyspu. Warto spróbować  niezwykłych lokalnych migdałów oraz chleba świętojańskiego i suszonych w dalmatyńskim słońcu fig, z których uprawy słynie cała okolica. Na tym terenie znajduje się również wiele pięknych jaskiń i naturalnych plaż.


 


ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:
przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), postoje krótkie, na toaletę, co ok. 4
godziny, wynikające z przepisów o czasie pracy kierowców. Autokar zatrzymuje się ok. 100m przed recepcją
pensjonatu,

10 noclegów, 10 śniadań, 10 obiadokolacji 1 napój do obiadokolacji, do wyboru: 0,2 l wina lub 0,3 l piwa lub
0,2 l soku,

opieka polskiego rezydenta,

ubezpieczenie SIGNAL IDUNA : KL 15 tys. EUR, NNW 10 tys. zł, BP 1 tys. zł, OC 20 tys EUR

realizacja programu:

o wycieczka autokarowa do DUBROWNIKA,

o wycieczka autokarowa do MEDJUGORJE, MOSTARU i nad WODOSPADY KRAVICE,

o wycieczka autokarowa objazd po Półwyspie PPELJESAĆ Lovište

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 22.12.20 r. 10 zł /os./pobyt.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 22.12.20 r. 10 zł /os./pobyt

OPŁATY OBOWIĄZKOWE:
Płatne przy zakwaterowaniu: opłata miejscowa: 50 € / osoba/ turnus (dziecko 312 lat 25 €, dziecko do 3 lat nie płaci)

ZNIŻKI Zniżka dla 3 osoby w pokoju:

dziecko 13 lat (na łóżku z rodzicami lub na dostawce z 1/2
wyżywienia) GRATIS

dziecko 311,99 lat z dwoma dorosłymi w pokoju zniżka 75%

dziecko 311,99 lat z jednym dorosłym w pokoju (na zapytanie) zniżka 50%

osoba powyżej 12 lat zniżka 50 zł

CENA NIE ZAWIERA:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 20 eur / osoba,

Świadczeń nie zawartych w programie.

Dopłaty do pokoju 1 osobowego (500 zł), d
opłaty do pokoju z widokiem na morze 100 zł/os
 
INFORMACJE DODATKOWE
Organizator zastrzega sobie prawo do ponownej kalkulacji i podniesienia cen maksymalnie o 8% wartości w przypadku drastycznego wzrostu cen paliwa (ponad 6,2 zł/l.) oraz wzrostu kursu euro (ponad 4,8 zł/1euro

Na trasie przejazdu odbywają się krótkie postoje na toaletę, co ok. 4 godziny, wynikające z przepisów o czasie pracy kierowców.

Wymagania językowe: podczas wyjazdu towarzyszy steward / pilot wycieczek, wymagany język polski. Recepcja posługuje się językiem miejscowym oraz angielskim.

Wymagania paszportowe, wizowe, sanitarne, zdrowotne: każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na
https://polakzagranica.msz.gov.pl/

Zwiedzanie odbywa się w grupie, w ramach swojej grupy autokarowej. Program ma charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot oprowadza w granicach dozwolonych miejscowym prawem turystycznym. Nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Bilety wstępu są płatne dodatkowo.

Impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Program ma charakter ramowy i może ulec korektom w zależności od miejscowych uwarunkowań oraz od preferencji klienta.

„Warunki Uczestnictwa” znajdujące się na stronie www.europol.com.pl stanowią integralną część umowy zgłoszenia o uczestnictwo w imprezie turystycznej. Dlatego bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi przed dokonaniem rezerwacji.
Zaliczka 30% ceny imprezy płatna przy rezerwacji,
Zapłata do 100% ceny imprezy płatna do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy:
 
© Copyright 2017 BESKiD-ACTiVE powered by Alion.pl
Opublikowane na stronie oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.