JARMARK BOŻONARODZENIOWY W OŁOMUŃCU - ŚWIĘTY KOPECZEK I ZWIEDZANIE OŁOMUŃCA

TERMIN: 09.12.2017       OSTATNIE WOLNE MIEJSCA

CENA: 100 zł/osoby

INFO: wyjazd możliwy na ważny dowód osobisty lub paszport. Waluta - korona czeska. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od chorób przewlekłych dopłata ok.5 zł/os.

CENA OBEJMUJE:

  • transport autokarem turystycznym (klimatyzacja, siedzenia regulowane), lub busem
  • usługi pilota
  • zwiedzanie Ołomuńca z przewodnikiem
  • ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE OBEJMUJE: wstępów do zwiedzanych obiektów ok.80 KC  Zamek Biskupi.

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

Wyjazd z Bielska-Białe ( dolna płyta PKS) o godz. 6.30, wyjazd ze Skoczowa o 7.00 (Stare Targowisko), wyjazd z Cieszyna 7.15 (stacja paliw Orlen ul. Fidusiewicza) , przejazd przez Cieszyn do Czech.

Przejazd na Świety Kopeczek -zwiedzanie Świętego Wzgórza.

Przejazd do Ołomuńca - 2 godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem min. barokowe fontanny, ratusz z zegarem astronomicznym, Kolumna Św. Trójcy, gotycka Katedra Św. Wacława, Kaplica Św. Jana Sarkandra, Pałac Biskupi.

Czas wolny - spacer po tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym w zabytkowym centrum miasta - tu znajdziesz miasteczko ponczowe gdzie serwowane są różne rodzaje smakowitego ponczu, tu kupisz znane z charakterystycznego smaku i zapach serki ołomunieckie oraz lokalne wyroby cukiernicze, ozdoby świąteczne i prezenty.

Wyjazd z Ołomuńca ok. 18.00. Powrót przez Cieszyn, Skoczów do Bielska-Białej na ok. 20.00-21.00.

 


INFORMACJE O JARMARKU:

Tradycyjny jarmark odbywa się w zabytkowym centrum miasta. Różnych rodzajów ponczu, grzanego wina i innych gorących napojów spróbować możesz na każdym jarmarku bożonarodzeniowym, jednak nigdzie nie znajdziesz tylu typów napojów, jak właśnie  tutaj, gdzie poncz i wino norymberskie stały się nowym świątecznym fenomenem, czy wręcz lokalną legendą. Każdy, kto wybiera się na ołomuniecki jarmark świąteczny, a zwłaszcza do "miasteczka ponczowego" na Górnym Rynku, skosztować może wina i ponczu i różnymi przyprawami, słodkiego i gorzkiego, wzbogaconego rumem, cherry brandy czy pomarańczą. Jarmarkowi towarzyszą oczywiście wydarzenia kulturalne. Występują tu popularne zespoły grające muzykę różnych gatunków, odbywają się spektakle dla dzieci i dorosłych, prezentowane są zwyczaje adwentowe i starodawne atrakcje, nie brak również drewnianej szopki i otwartego lodowiska.

INFORMACJE O ŚW. KOPECZKU I OŁOMUŃCU

Święte Wzgórze

Około 8 kilometrów na północny wschód od centrum Ołomuńca leży Svaty Kopecek czyli po prostu Święte Wzgórze. Wznosi się ono na wysokość 382 m n.p.m. i zwieńczone jest widoczną z daleka jasną bryłą barokowego kościoła. To jedno z najważniejszych czeskich miejsc pielgrzymkowych, Sanktuarium Najświętszej Marii Panny, ale także wspaniały zabytek barkowej architektury i sztuki. W 1995 r. papież Jan Paweł II  dokonał kanonizacja Św. Jana Sarkandra.

Ołomuniec - Poznaj barokowe piękno Ołomuńca!

Ołomuniec należał zawsze do najbardziej znaczących miast królestwa czeskiego. Dzięki swojemu położeniu, uniwersytetowi, duchowym i kulturowym tradycjom przez długie stulecia stanowił naturalne centrum Moraw. Centrum zabytkowe Ołomuńca, któremu przewodzi Kolumna Przenajświętszej Trójcy wpisana do rejestru UNESCO ,  jest drugim po Pradze najważniejszym obiektem chronionym w Republice Czeskiej. Spróbować należy miejscowego specjału– sławnych ołomunieckich serków, o niepowtarzalnym smaku i zapachu.

© Copyright 2017 BESKiD-ACTiVE powered by Alion.pl
Opublikowane na stronie oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.